Teatr POKOLENIA.pl


WYSTĘPY 2018/19

Od początku roku szkolnego 2018/2019. zespół POKOLENIA.PL wykazuje dużą aktywność.

24 września 2018 roku dwie członkinie zespołu- Milena Stokowska i Józefa Tandek brały udział w VI Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w słupskim Inkubatorze Technologicznym. Recytowały wiersze znanych i cenionych autorów- Aleksandra Fredro “Paweł i Gaweł” oraz Wandy Chotomskiej “Kurcze blade”. Występ nagrodzony był gromkimi brawami, piękną statuetką oraz nagrodami rzeczowymi.

17 października POKOLENIA.PL swoim przedstawieniem ” Bawmy i radujmy się” uatrakcyjniły 60 urodziny naszej szkoły. Nasz występ można obejrzeć na youtube oraz na stronie naszej szkoły.

15 października Milena Stokowska i Józefa Tandek reprezentowały nasz Ośrodek w XI Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim pod hasłem ” Z poezją po niepodległość”.

Milena Stokowska za recytację wiersza  Michała Jankowiaka “11 listopada”, w swojej kategorii zajęła drugie miejsce, a Józefa Tandek za montaż poetycki uplasowała się na trzecim miejscu. Zważywszy dużą ilość uczestników konkursu i wysoki ich poziom, sukces wydaje się jeszcze większy.

Obecnie pracujemy nad Jasełkami. Mamy nadzieję, że społeczność szkolna i lokalna obejrzą je w grudniu.

Jolanta Zaparta

 

JASEŁKA 2017

21 grudnia zespół POKOLENIA.PL pokazał społeczności szkolnej jasełka “POLSKA WĘDRÓWKA DO BETLEJEM”.

Przedstawiciele polskich miast, przebudzeni przez pasterzy, wśród śpiewu kolęd i pastorałek wędrują do miejsca narodzenia Jezusa, by złożyć mu swe dary. Tegoroczne Jasełka przepełnione były radością i optymizmem oraz zachęcały do wspólnego śpiewania i poznawania nowych, pięknych pastorałek.

Wcześniej Jasełka mieli okazję zobaczyć mieszkańcy Słupska (słupska wigilii 16 grudnia) oraz absolwenci SOSW (wigilia dla absolwentów 18 grudnia).

Jasełka były tez świetną okazją do złożenia wszystkim świątecznych i noworocznych życzeń oraz przypomnienia jednej z najważniejszych wartości w życiu człowieka jaką jest “miłość, jakonajwiększa cnota”.

Opiekun zespołu: Jolanta Zaparta

Nasze występy, sukcesy w Słupsku, Kościerzynie, Damnicy

 

Przedstawienie “Inny nie znaczy gorszy” w reżyserii Jolanty Zapartej i Zygmunta Gosia okazało się przysłowiowym “strzałem w dziesiątkę”. Premiera przedstawienia na Konferencji 25 kwietnia 2017 roku na Sali Lustrzanej, jak i występ w Konkursie Zbiorowych Form Teatralnych w Kościerzynie (11 maja), czy w Konfrontacjach Kulturalnych w Damnicy (18 maja) zakończyła się wielkim sukcesem Zespołu Pokolenia.pl.

Zarówno postać Innego, jak i gra pozostałych młodych Aktorów budziła w widzach pozytywne emocje- przede wszystkim wzruszenie.

Józefa Tandek – Inny grała tak przekonywująco, że w Kościerzynie, na scenę, podeszła do Niej dziewczynka z pytaniem, czy naprawdę jest niemową.

Jej grę doceniło też Kościerskie Juri. To właśnie Józia za “sugestywny przekaz trudnej pozycji osoby społecznie niechcianej a przez to samotnej, otrzymała Nagrodę Indywidualną. Cały zespół otrzymał wiele nagród, pochwał z ust Jurorów, Gości oraz piękny dyplom za ” świetną lekcję tolerancji, przeciwdziałaniu wykluczeniom społecznym”.

Ponadto wyjazd do Kościerzyny był piękną integracją i mile spędzonym czasem.

Na Konfrontacjach Kulturalnych w Damnicy też nie brakowało pochwał pod kierunkiem Aktorów, a Nagrodę indywidualną otrzymała Milena Stokowska- wcielająca się w postać Przywódcy paczki z podwórka.

Wszystkie te sukcesy to owoc ciężkiej i wytrwałej pracy naszych Aktorów.

Chcemy jednak podkreślić, że bez zaangażowania i wsparcia grona przyjaciół naszego teatru nie udałoby się zrealizować marzeń o występach.

Stowarzyszenie “Przystań” zaprosiło nas na występ podczas konferencji, umożliwiło wyjazd do Kościerzyny, pomogło w zakupie rekwizytów a ” Absolwenci z przyszłością” pod kierunkiem p. Sylwii Drabik pomagali w przygotowaniu scenografii.

Natomiast Rada Rodziców i p. Dyrektor Małgosia Czerwińska wspomogła finansowo nasz wyjazd do Damnicy.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!

Opiekunowie teatru (Jolanta Zaparta, Zofia Stodoła, Zygmunt Goś, Mariola Iwańska) gratulują swoim Aktorom życząc im dalszych sukcesów.

There is no album selected or the gallery was deleted.


JASEŁKOWE WYSTĘPY ZESPOŁU POKOLENIA.PL

21 grudnia 2016 roku, grupa teatralna POKOLENIA.PL. umiliła bożonarodzeniowym przedstawieniem Wigilię pracowników słupskiego PKS. Byliśmy wzruszeni, że nasi Dorośli Widzowie podczas całego przedstawienia stali, a po spektaklu wielu z odbiorców miało łzy w oczach. W nagrodę otrzymaliśmy gromkie brawa, gratulacje, kosz obfitości i mieliśmy możliwość powrotu do szkoły najnowszym modelem autobusu!

            22 grudnia pokazaliśmy nasze Jasełka społeczności szkolnej. Uważamy, że i ten występ był bardzo udany i wzruszający.

[album=295]


DZIEŃ SENIORA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

16 LISTOPADA GRUPA TEATRALNA POKOLENIA.PL brała udział w obchodach Dnia Seniora. Specjalnie dla mieszkańców Leśnej Oazy śpiewaliśmy piosenki w “starym stylu”, Ania Wiśniewska recytowała dwa wiersze “Nic dwa razy” Szymborskiej oraz “List jeńca” Gałczyńskiego. Konferansjerami były: Józefa Tandek i Milena Stokowska. Gratulacje, gromkie brawa i podziękowania świadczyły o bardzo udanym występie zespołu.

[album=273


teatrPrzegląd Twórczości Artystycznej

26 września 2016 r. zespół POKOLENIA.PL uczestniczył w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych.Przegląd odbył się w Sali Teatralnej Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. Patronat nad wydarzeniem objął Zdzisław Kołodziejski Starosta Słupski. W przeglądzie brało udział 13 zespołów. My pokazaliśmy BAŚNIOWY AMBARAS. Publiczności i organizatorom, w tym Staroście Słupskiemu, występ bardzo podobał się. Otrzymaliśmy piękną statuetkę oraz oprawiony w ramki dyplom i worek słodyczy.

[nggallery id=299 template=carousel]


Podsumowanie działalności TEATRU Pokolenia.pl w roku szkolnym 2015/2016

21 czerwca przywitaliśmy Was piosenką Michała Szpaka “Jesteś bohaterem”, gdyż bohaterem jest każdy z Was, a w dniu dzisiejszym, każdy z Nas – członków Teatru Pokolenia.pl.
Dlaczego? Ponieważ godnie reprezentowaliśmy szkołę na różnych Forach teatralnych:

  • Kwidzyn – pierwsze miejsce.
  • Niebieskie Tarcze – wyróżnienie i dwie nagrody indywidualne dla Doroty Szymańskiej Karola Melera.
  • Forum Młodych pod patronatem Prezydenta miasta Słupska i marszałka województwa pomorskiego – wyróżnienie i nagroda aktorska dla Karola Melera.
  • Festiwal – Młodość przychodzi z wiekiem – nagroda indywidualna dla Oli Zariczańskiej.
  • Betlejki Damnickie – wyróżnienie dla Tomasza Tonkiela.

KONFRONTACJE MŁODYCH

Z przyjemnością informujemy, że Zespół POKOLENIA.PL na XXIII Konfrontacjach Młodych, odbywających się pod patronatem PREZYDENTA MIASTA SŁUPSKA I MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO zdobył WYRÓŻNIENIE, a Karol Meler NAGRODĘ AKTORSKĄ.


NASZA PRACA, WYSTĘPY, SUKCESY

Okres od grudnia 2015 roku do kwietnia 2016 roku, to bardzo pracowity czas dla naszego zespołu POKOLENIA.PL.

Najpierw Jasełka dla mieszkańców Słupska(19 grudnia), następnie dla społeczności szkolnej (22 grudnia), potem Betlejki Damnickie (14 stycznia), występ dla seniorów w Leśnej Oazie

(21 stycznia). a na zakończenie dwa wielkie występy w Kościele Mariackim i Zielonoświątkowym. Wszędzie nasz występ bardzo podobał się. Świadczyły o tym brawa, gratulacje, pozytywne rozmowy z aktorami i instruktorami.

Po feriach zaczęliśmy pracę nad nowym przedstawieniem, nad BAJKOWYM AMBARASEM. Przygotowywaliśmy się do turnieju teatralnego , w teatrze Rondo- NIEBIESKIE TARCZE.

21 KWIETNIA  daliśmy występ, który widownia nagrodziła gromkimi oklaskami, a Jury WYRÓŻNIENIEM dla całego zespołu. Należy dodać, że w naszej kategorii nie było miejsc, tylko wyróżnienia. Ponadto otrzymaliśmy aż dwie nagrody aktorskie (na cztery):

  1. dla Karola Melera- za rolę Baja,
  2. dla Doroty Szymańskiej- za rolę Wróżki Fantazji.

 

Dziękujemy jeszcze raz Wszystkim za pomoc w realizacji tylu występów, za przesyłaną nam pozytywną energię i moc.

[album=209]


 

Zespół POKOLENIA.PL, w bieżącym roku szkolnym, liczy osiemnastu członków. Rozpiętość wiekowa jest bardzo duża- od wieku młodszego szkolnego, po SENIORA.

Nasza tegoroczna premiera, to pełne humoru przedstawienie z okazji DEN.

Piosenka o “PEWNEJ KLASIE “, śpiewana na melodię “HEJ SOKOŁY”, zarówno NAUCZYCIELOM, jak i UCZNIOM i przybyłym GOŚCIOM, BARDZO PRZYPADŁA DO UCHA. Szkolne skecze, z wykorzystaniem znajomości polskich przysłów, skecz o powstaniu szkolnej plotki, także bardzo podobał się. Świadczyły o tym uśmiech na twarzy, czy gromkie brawa.

18-go listopada, naszym Występem uświetniliśmy Dzień Seniora w DPS ” LEŚNA OAZA”. PRZYGOTOWALIŚMY HYMN O SENIORACH, zabawne skecze o ludziach starszych oraz piosenki. Myślimy, że zarówno Seniorom, jak i Gościom całość występu podobała się.

Obecnie pracujemy nad przedstawieniem Bożonarodzeniowym.

Opiekunowie- J. Zaparta, Z. Goś, M. Iwańska, Z. Stodoła


KONFRONTACJE KULTURALNE w Damnicy

28 maja zespół Pokolenia.pl brał udział w Konfrontacjach teatralnych w Damnicy (a wraz z nim 8 innych zespołów). Jury, pan Starosta, widzowie, byli zachwyceni naszą grą oraz … atmosferą panującą w Grupie. Wróciliśmy jeszcze szczęśliwsi – z dyplomami, w tym NAGRODA INDWIDUALNA dla JULKI ŚWIDERSKIEJ oraz z OLBRZYMIM KOSZEM NAGRÓD


XXII KONFRONTACJE TEATRALNE w MCK w Słupsku

15.05.2015roku, Zespół Pokolenia.pl, brał udział w XXII KONFRONTACJACH  TEATRALNYCH w MCK w Słupsku. W turnieju uczestniczyło aż 11 zespołów teatralnych- z różnym stażem i wieku. Juri w składzie: p. Caryl Swift, p. Ireneusz Kaskiewicz, p. Ma łgorzata Sokołowska przyznało 6 PODZIĘKOWAŃ, 3 NAGRODY GŁÓWNE i 2 WYRÓŻNIENIA, w tym dla naszego zespołu- POKOLENIA.PL. CZULIŚMY RADOŚĆ I DUMĘ Z TEGO, ŻE ZOSTALIŚMY DOCENIENI( POMIMO BARDZO DUŻEJ KONKURENCJI). Otrzymaliśmy piękny album o Słupsku oraz DYPLOM.


Konfrontacje teatralne NIEBIESKIE TARCZE
Zespół Pokolenia.pl, 7 maja, w konfrontacjach teatralnych NIEBIESKIE TARCZE, w teatrze Rondo, otrzymał w swojej kategorii jedno z dwóch wyróżnień- za humorystyczne podejście do braku magii we współczesnym świecie oraz chęć wspólnego przetwarzania scenicznej rzeczywistości. Jesteśmy również dumni z dwóch nagród indywidualnych dla Julii Świderskiej – za kreowanie czarownicy i Kasi Kos – za niepowtarzalny głos.
Życzcie nam dalszych sukcesów.


20 grudnia 2014 roku pokazaliśmy nasze JASEŁKA mieszkańcom Słupska. Stały się one “atrakcją” Wigilii (tak napisała lokalna gazeta).
Następnie występowaliśmy w słupskich kościołach:
– kościele Św. Jacka – (11.01.)- braw i gratulacji odebraliśmy wiele,
– kościele Św. Kantego – ( 18.01.) – gra młodych i starszego aktora również bardzo podobała się,
– kościele Mariackim -( 25.01.- braw nie było słychać końca.
W międzyczasie – 21.01. dla naszych przyjaciół z LEŚNEJ OAZY, TAKŻE WYSTĘP DALIŚMY – JASEŁKA, połączone z obchodami DNIA BABCI I DZIADKA. Seniorzy byli wzruszeni. Tego dnia nawiązaliśmy współpracę z młodzieżą i opiekunami Słupskiego Hufca Pracy. J. Świderska i K. Kos wykonywały wspólnie z artystą z Hufca Pracy piosenki. Z wychowawcami z Hufca doszliśmy do wniosku, że dobrze byłoby spotkać się i wystawić wspólne przedstawienie.
Mamy nadzieję, że wspólne przedsięwzięcie powiedzie się. Tak, czy inaczej, po feriach, zaczynamy pracę nad nowym repertuarem. Życzcie nam powodzenia i do zobaczenia wkrótce.

[album=104]


ZESPÓŁ POKOLENIE.PL przedstawił dziś zaproszonym Gościom, Rodzicom, całej Społeczności Szkolnej JASEŁKA, w których to DOBRO (zwłaszcza w ludzkich sercach), pokonuje ZŁO i dzięki któremu dochodzi do narodzin Jezusa. Jasełkowe przedstawienie zakończyły życzenia” WESOŁYCH ŚWIĄT” i “niebieskie, niebiańskie konfetti”.
Wszyscy “aktorzy”- młodsi i starsi zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Pan Dyrektor określił Jasełka “pięknymi” i zapowiedział, że w sobotę, 20 grudnia, uświetnią Wigilię dla SPOŁECZNOŚCI SŁUPSKA.
[album=102]


Zespół POKOLENIA.PL zadebiutował w bieżącym roku szkolnym przedstawieniem z okazji DEN – SKĄD WZIĄŁ SIĘ NAUCZYCIEL NA ŚWIECIE. W zabawny sposób przedstawiliśmy historię i trud zawodu nauczyciela. Nauczyciel był niedoceniany w raju, piekle, a na Ziemi, po jednym roku pracy, był tak zmęczony, że…pan Bóg zaoferował jemu darmowe kursy dokształcające oraz nagrodę, w postaci wycieczki na … HAWAJE.
To przedstawienie, o nieco zmienionym scenariuszu, pokazaliśmy w LEŚNEJ OAZIE, z okazji DNIA SENIORA (seniorzy bowiem są też nauczycielami, zwłaszcza ŻYCIA). KLASA IC SPdP, dodatkowo zaśpiewała piękną piosenkę A. Jantar TYLE SŁOŃCA W CAŁYM MIEŚCIE.
OBA NASZE WYSTĘPY BYŁY BARDZO UDANE I NAGRODZONE GROMKIMI BRAWAMI.
Obecnie pracujemy nad Jasełkami.

ka

[album=86][album=100]


 

XXX TURNIEJ TEATRALNY NIEBIESKIE TARCZE

8 maja Zespół POKOLENIA.PL brał udział XXX TURNIEJU TEATRALNYM NIEBIESKIE TARCZE. Konkurs odbywał się w teatrze Rondo. Widzom i jurorom pokazaliśmy przedstawienie RODZINA, ACH RODZINA. Autorką scenariusza jest Jolanta Zaparta, a reżyserami – Jolanta Zaparta, Mariola Iwańska i Z. Goś. Swoim występem wzruszyliśmy zarówno widzów (młodych aktorów), jak i jury (w tym prowadzącego telewizyjny program OD PRZEDSZKOLA DO OPOLA).
Za występ Zespół otrzymał WYRÓŻNIENIE, a KASIA KOS NAGRODĘ AKTORSKĄ – BON NA PIĘĆDZIESIĄT ZŁOTYCH oraz wielkie zainteresowanie Jurorów.
Cieszymy się z naszego pierwszego, tak ważnego sukcesu. Mamy też nadzieję, że w przyszłym roku, będzie on jeszcze większy.

[album=14]ZMIANA NAZWY NASZEGO TEATRU

Opiekunowie i członkowie szkolnego Kółka Teatralnego WESOŁE SŁONECZKA, z przyjemnością informują wszystkich Fanów o zmianie nazwy. Już nie jesteśmy WESOŁE SŁONECZKA, lecz POKOLENIA.pl. Obecna nazwa określa nasz wiek ( od “malucha do człowieka starszego”) oraz jest “nowoczesna” (nawiązuje do ery komputerowej).
Nasz repertuar nie ulegnie zmianie- będziemy bawić i uczyć. Obecnie trwają próby do nowego spektaklu O DWÓCH KRÓLESTWACH – WODY I OGNIA.


PRZEGLĄD WIDOWISK BOŻONARODZENIOWYCH – BETLEJKI 2014

“Na Ogólnopolskim Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych BETLEJKI 2014 w Damnicy, grupa teatralna „Wesołe Słoneczka” zachwyciła publiczność i jury pięknym, refleksyjnym przedstawieniem jasełkowym „Po co i dlaczego się narodził”.
Treść scenariusza, gra młodych i starszych „aktorów” (senior Pan Kazimierz Gwazda) pozwoliła na realizację postawionych sobie celów:
a) Uświadomić widzom cel Bożego Narodzenia
b) Nauczyć w życiu codziennym pozwalać Jezusowi rodzić się w ludzkich sercach.
Nie bez znaczenia były użyte podczas przedstawienia efekty specjalne: profesjonalne mikrofony i światła. Wszystko to (nie umniejszając świetnej gry „aktorów”) spowodowało, że publiczność była zainteresowana, trochę zaskoczona (czas efektów specjalnych) i usatysfakcjonowana.”

Opiekun: Jolanta Zaparta


18 października 2013 roku WESOŁE SŁONECZKA uświetniły swoim występem Akademię z okazji DEN.

“Na szkolną uroczystość przybyła wielka projektantka mody szkolnej – Juliet Ecole (Julia Świderska) oraz jej modelki i modele. Stroje Juliet zachwyciły nie tylko samym wyglądem, ale i czarodziejską mocą, np. strój wzorowego ucznia (modelka Aleksandra Zariczańska) powodował, że nawet najbardziej “oporny uczeń” stawał się wzorowy – “wszystko umiał”. Grono pedagogiczne otrzymało w prezencie strój pozwalający “wielbić uczniów i swoją pracę”, a Pan Dyrektor dzięki odpowiedniemu ubiorowi stał się jeszcze bardziej cierpliwy.

Mamy nadzieję, że przedstawienie podobało się wszystkim i spowodowało, że na ustach widzów zawitał uśmiech.”

Opiekun: Jolanta Zaparta

[album=63]

 “Czerwony Kapturek szuka księcia” 

14 czerwca 2013 r. naszym występem pt. “Czerwony Kapturek szuka księcia” uwieńczyliśmy Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego Absolwentów SOSW. Wśród  widzów tych małych, nieco większych i całkiem dorosłych  zagościł uśmiech, czasem śmiech, a na końcu zadumanie. Gromkie oklaski usłyszeliśmy z widowni, gdy z ust czternastu “aktorów” zabrzmiał dźwięczny morał – “UWAŻAJ BRACIE, JAK UMAWIASZ SIĘ NA CZACIE”. Myślę, że w przyszłym roku, nowymi scenkami uda się nam tak samo rozbawić widownię.

Reżyser: Jolanta Zaparta

Muzyka: Teresa Ostrowska, Jagoda Naprawska

Scenografia i kostiumy: Mariola Iwańska, Janina Pietrzak
[album=43]


28 maja tego roku zespół teatralny ,,Wesołe słoneczka” brał udział w Festiwalu Sztuki Scenicznej na terenie Domu Pomocy Społecznej w Słupsku. Pokazaliśmy zabawne, a zarazem pouczające przedstawienie w reżyserii Jolanty Zapartej ,,Czerwony Kapturek szuka księcia”.

Publiczność nagrodziła występ gromkimi brawami, a jury oceniło wysoko grę aktorską, muzykę i scenografię. Zdobyliśmy statuetkę dla naszego Ośrodka, a Julia Świderska otrzymała dodatkowo nagrodę “Sceniczna osobowość roku 2013”!

[album=26]


Od kilku lat działa w naszej szkole zespół teatralny “Wesołe Słoneczka” , złożony z dzieci, młodzieży, nauczycieli, wolontariuszy i pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej “Leśna Oaza”. Nad całością przedsięwzięcia czuwa p. Jolanta Zaparta. Działalność teatralna nie byłaby możliwa bez pomocy i zaangażowania ze strony takich nauczycieli jak: p. Zygmunt Goś, p. Teresa Ostrowska, p. Jadwiga Naprawska, p. Małgorzata Kalinowska, p. Zofia Stodoła oraz pomocy wolontariuszy takich jak p. Janina Pietrzak, która wspomaga nas przy tworzeniu scenografii.

Skład zespołu jest zmienny. Każda chętna osoba jest mile widziana. Obecnie pracujemy w 11-osobowym zespole. Uświetniamy swoimi występami różne szkolne imprezy, bierzemy udział (i to z powodzeniem) w Konfrontacjach Teatralnych w Damnicy i Słupsku. Występowaliśmy w Starostwie Powiatowym i Urzędzie Miejskim w Słupsku. Od dwóch lat, na prośbę proboszcza parafii Mariackiej w Słupsku ks. Zbigniewa Krawczyka, wystawiamy w kościele Mariackim przedstawienie jasełkowe.

Repertuar mamy bogaty – od kabaretowych przestawień “Dama na wieży”, “Czerwony Kapturek”, “Biurokrata i amator kąpieli”, “Letni dzień w ogródku”, przez scenki edukacyjne – “Witaminki”, “Nie ma to jak Słupsk”, do jasełek z przesłaniem – “Kiedy serce kruszeje”, “Wigilijna noc”.