Szkolne Koło PTTK i PTSM

Sprawozdanie SK PTSM i PTTK za rok szkolny 2016/2017


Plan pracy Szkolnego Koła PTTK i PTSM na rok szkolny 2016/2017


Sprawozdanie Szkolnego Koła PTSM i PTTK za rok szkolny 2015/2016


W dniu 16 października 2015 r. grupa uczniów SOSW – członków szkolnego koła PTTK i PTSM pod opieką nauczycieli Wiesława Romańskiego i Dariusza Gawła brała udział w wycieczce na Targi Turystyczne “Tour Salon – 2015” organizowanych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

[nggallery id=205]


Drużyna SK PTTK I PTSM przy SOSW w Słupsku pod opieką nauczyciela W F Wiesława  Romańskiego wzieła udział  w VI Rajdzie Nadmorskim Turystyki Kwalifikowanej  na trasie  ORZECHOWO  –  PODDĄBIE.Trasa rajdu była wyjątkowo atrakcyjna.Młodzież mogła podziwiać osobliwości przyrodnicze w tym rejonie powiatu słupskiego.Wędrowcy na 6 kilometrowej trasie zdobywali punkty do Odznaki Turystyki Pieszej, Krajoznawczej Odznaki Morskiej  oraz Odznaki Turysta Przyrodnik.Wędrówka odbyła się  szlakiem ‘NADMORSKIM’ będącym odcinkiem międzynarodwego szlaku pieszego E -9. Na zakończenie rajdu organizatorzy  poczęstowali  rajdowiczów pieczoną kiełbaską.

rajd nadmorski


Drużyna    SK  PTTK  i PTSM przy SOSW w Słupsku brała udział w  XXX Wojewódzkim Złocie Szkolnych Kół w MALBORKU  pod opieką nauczycieli Dariusza Gawła i Wiesława Romańskiego.

Dyplom Malbork

[nggallery id=191]


 

[album=110]


WYCIECZKA DO GDAŃSKA

W dniu 18 grudnia 2013 roku grupa uczniów SOSW w Słupsku pod opieką nauczycieli Jolanty Selke i Wiesława Romańskiego brała udział w wycieczce turystyczno – krajoznawczej do GDAŃSKA. Głównym celem było zwiedzanie starówki oraz stadionu PGE Arena. Zwiedzano Bazylikę Mariacką Najświętszej Marii Pany, Dwór Artusa, Żuraw i Skład  Kolonialny, Fontannę Neptuna na Długim Targu, Pomnik Poległych Stoczniowców oraz statki zacumowane na Motławie. Gwoździem programu po smacznym obiedzie w Bursie Gdańskiej było zwiedzanie PGE Areny. Wyjazd był sponsorowany przez PFRON w ramach projektu Szkolnego Koła PTTK i PTSM.

[album=108]


“Toursalon 2013”

W dniu 18 października 2013 roku grupa uczniów naszej placówki pod opieką nauczycieli Wiesława Romańskiego i Dariusza Gawła oraz Rajmunda Klimaszewskiego pilota wycieczek i przewodnika turystycznego PTTK i Iwony Meler wzięła udział w corocznej wycieczce do Poznania w celu zwiedzenia ekspozycji Targów Regionów i Produktów Turystycznych “Toursalon -2013”. Młodzież zapoznała się ze stoiskami wystawienniczymi polskich biur podróży. Obejrzała wystawy tematyczne: 140 LAT od TT do PTTK, 50 lat Informacji Turystycznej w Wielkopolsce, wystawę fotografii “Afryka z plecakiem”. Dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyły się ekspozycje biur turystycznych ze wszystkich kontynentów a szczególnie z Japonii i Brazylii. Wszyscy zaopatrzyli się w najnowsze mapy poszczególnych województw, foldery, materiały promocyjne oraz drobne upominki w postaci długopisów, smyczy itp. Na niektórych stoiskach regionalnych częstowano wyrobami kulinarnymi, których posmakowali nasi uczniowie. Tych, którzy nie byli na targach turystycznych w Poznaniu SKKT PTTK przy SOSW w Słupsku zaprasza na wyjazd za rok.

[album=61]


W dniach 20 – 22 września 2013r. drużyna z SOSW (pod kierunkiem Dariusza Gawła)  brała udział w XXVIII Wojewódzkim Zlocie SKKT, PTTK i PTSM w Chmielnie. Celem zlotu było zapoznanie uczestników z walorami krajobrazowo-przyrodniczymi i kulturowymi Ziemi Kaszubskiej, popularyzacja turystyki, krajoznastwa i ochrony przyrody oraz integracja szkolnych kół turystycznych. Nasi uczniowie brali udział w różnych konkursach- obejmujących wiedzę o Kaszubach i zmagania sportowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowy znaczek i nagrody. Miło spędziliśmy czas.

[album=56]


Szkolne Koło PTTK przy SOSW w Słupsku zaprasza uczniów do udziału w wycieczce na Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon – 2013. Wyjazd nastąpi w dniu 18 października 2013 –  PKP 5.24.  Powrót do Słupska 22.30. Koszt wyjazdu około 70.00 złotych od osoby (przejazd PKP, bilet wstępu na targi, wyżywienie). Projekt jest współfinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zainteresowani wyjazdem uczniowie wpłacają do sekreteriatu szkoły kwotę 25 złotych jako wkład własny.

Bliższych informacji o wyjeżdzie do POZNANIA udzielają Wiesław Romański, Jolanta Selke, Iwona Odyja i Dariusz Gaweł.

Zapisy przyjmowane są do 15 września 2013 roku.

ZAPRASZAMY


 

PLAN PRACY SZKOLNEGO KOŁA PTTK i PTSM na rok szkolny 2013/14

planpracy pttk