Wycieczka do Warcina

Dnia 13 października 2017r. uczniowie naszej szkoły z klas: 3e SPdP, 1gZ SPdP, 3d SPdP, 3a G, 2c SP, 4a SP, 5a SP, 6a SP, 7a SP oraz 2eZ SPdP uczestniczyli w wycieczce do Warcina z okazji obchodzonego w październiku „Święta drzewa”. Dzięki pomysłowości i kreatywności leśniczego p. Bogdana Okuniewskiego dzieci miały znakomitą lekcję ekologii i przyrody, z którymi nie miały okazji spotkać się wcześniej:

  1. Zwiedziliśmy wnętrze warcińskiego pałacu, poznając jego historię;

  2. Obeszliśmy pałac dookoła, oglądając ciekawe obiekty: źródełko Joanny, ogród botaniczny, psi cmentarz, „Pantofelek”;

  3. Odwiedziliśmy Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych, który znajduje się na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Warcinie. Dowiedzieliśmy się, że opiekujący się ptakami drapieżnymi uczniowie szkoły leśnej leczą i przystosowują swoich podopiecznych do życia na wolności. Można było zobaczyć wiele gatunków ptaków m.in.: myszołowy, jastrzębie, pustułki, sowy i inne.

  4. Przeszliśmy leśną ścieżką edukacyjną – poprowadzoną w kształcie pętli wokół kompleksu pałacowo – parkowego. Długość trasy – 2,8 km. Na przystankach ścieżki zlokalizowano są tablice edukacyjne, obiekty małej retencji wodnej, platforma widokowa i obiekty zagospodarowania turystycznego. Na przystanku pod nazwą „Czarcia góra”, mogliśmy zobaczyć ruiny kaplicy rodu von Bismarck oraz płyty nagrobne członków rodu.

  5. Zwiedziliśmy również Ośrodek Edukacji Leśnej „Niezapominajka” – w salach edukacyjnych ośrodka prezentowane są zagadnienia związane z ochroną i hodowlą lasu oraz historią leśnictwa. Eksponaty interaktywne i sprzęt multimedialny pozwalają na przeprowadzenie ciekawych zajęć edukacyjnych.

Zajęcia odbywały się w atmosferze radości i uśmiechu, a uwieńczeniem tak wspaniale spędzonego czasu było ognisko „Pod puchaczem”.