Wizyta w gabinecie weterynarza

Dnia 16 lutego uczniowie klasy 4a, 5a, 6a 7a oraz 2fz SPdP zostały zaproszone przez opiekunkę Straży Ochrony Zwierząt – p. Renatę do gabinetu weterynaryjnego lekarza p. Andrzeja Baczyńskiego.

Straż Ochrony Zwierząt to wolontariacka organizacja, stowarzyszenie, powstałe w 2010 roku w Słupsku. Wcześniej była to delegatura ogólnopolskiej organizacji o nazwie Straż dla Zwierząt. Jest to stowarzyszenie, które w zasadzie nic nie ma. Samochody – własne, umundurowanie – własne, paliwo do aut – za własne pieniądze, ryzyko w starciu z właścicielami psów – nikt nie ubezpiecza, leczenie zwierząt – za swoje, karmienie uratowanych – za swoje. Dotacje? Tyle co łaska. Czasem coś skapnie. Komuś otworzy się serce. Ale jak to bywa w podobnych sytuacjach – najważniejsza jest pasja i poczucie misji, ona może pokryć wiele niedostatków. Najtrudniejszym wyzwaniem jednak jest zawsze znalezienie nowych, bezpiecznych domów dla odratowanych zwierząt. Dlatego pracownicy Straży zwracają się do wszystkich ludzi o dobrych sercach, którzy szukają przyjaciół i towarzyszy życia, aby zwracali się do nas z chęcią adopcji. Na bieżąco poszukują nowych domów dla zwierząt z interwencji, które często mają za sobą koszmarną przeszłość. Niestety na miejsca tych odratowanych zwierząt (głównie psów i kotów, które gościnnie znajdują schronienie w lecznicy doktora Baczyńskiego w Słupsku) czekają inne, które potrzebują pomocy.

Stąd nasza wizyta z darami w postaci karmy, koców, kołder czy ręczników w lecznicy pana Andrzeja Baczyńskiego. Pan doktor oprowadził nas po swoim „królestwie”, opowiedział o pracy i o zwierzątkach, które do niego trafiają. Wyszliśmy bardzo zadowoleni i bogatsi w wiedzę na temat posiadania i obchodzenia się ze zwierzętami. Emaptii nigdy za MAŁO 🙂