POKOLENIA.PL – nasze występy, sukcesy w Słupsku, Kościerzynie, Damnicy

Przedstawienie “Inny nie znaczy gorszy” w reżyserii Jolanty Zapartej i Zygmunta Gosia okazało się przysłowiowym “strzałem w dziesiątkę”. Premiera przedstawienia na Konferencji 25 kwietnia 2017 roku na Sali Lustrzanej, jak i występ w Konkursie Zbiorowych Form Teatralnych w Kościerzynie (11 maja), czy w Konfrontacjach Kulturalnych w Damnicy (18 maja) zakończyła się wielkim sukcesem Zespołu Pokolenia.pl.

Zarówno postać Innego, jak i gra pozostałych młodych Aktorów budziła w widzach pozytywne emocje- przede wszystkim wzruszenie.

Józefa Tandek – Inny grała tak przekonywująco, że w Kościerzynie, na scenę, podeszła do Niej dziewczynka z pytaniem, czy naprawdę jest niemową.

Jej grę doceniło też Kościerskie Juri. To właśnie Józia za “sugestywny przekaz trudnej pozycji osoby społecznie niechcianej a przez to samotnej, otrzymała Nagrodę Indywidualną. Cały zespół otrzymał wiele nagród, pochwał z ust Jurorów, Gości oraz piękny dyplom za ” świetną lekcję tolerancji, przeciwdziałaniu wykluczeniom społecznym”.

Ponadto wyjazd do Kościerzyny był piękną integracją i mile spędzonym czasem.

Na Konfrontacjach Kulturalnych w Damnicy też nie brakowało pochwał pod kierunkiem Aktorów, a Nagrodę indywidualną otrzymała Milena Stokowska- wcielająca się w postać Przywódcy paczki z podwórka.

Wszystkie te sukcesy to owoc ciężkiej i wytrwałej pracy naszych Aktorów.

Chcemy jednak podkreślić, że bez zaangażowania i wsparcia grona przyjaciół naszego teatru nie udałoby się zrealizować marzeń o występach.

Stowarzyszenie “Przystań” zaprosiło nas na występ podczas konferencji, umożliwiło wyjazd do Kościerzyny, pomogło w zakupie rekwizytów a ” Absolwenci z przyszłością” pod kierunkiem p. Sylwii Drabik pomagali w przygotowaniu scenografii.

Natomiast Rada Rodziców i p. Dyrektor Małgosia Czerwińska wspomogła finansowo nasz wyjazd do Damnicy.

            Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!

       Opiekunowie teatru (Jolanta Zaparta, Zofia Stodoła, Zygmunt Goś, Mariola Iwańska) gratulują swoim Aktorom życząc im dalszych sukcesów.