Olimpiady Specjalne Polska

oslogo

W dniu 19 czerwca b.r. uczestnicy kursu nauki pływania wg koncepcji Halliwick mogli się już po raz 5 z kolei zaprezentować w konkurencjach wodnych Dnia Treningowego MATP Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy byli przygotowywani w roku szkolnym 2016-2017 przez Monikę Wojciechowską oraz Katarzynę Głuszek. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu w Redzikowie i trwały 60 min. Każdy uczestnik terapii miał indywidualną opiekę w wodzie. Tak prowadzone zajęcia dają najlepsze efekty w pracy z osobami z wieloraką sprzężoną niepełnosprawnością. W dniu dzisiejszym nastąpiło podsumowanie tej całorocznej pracy czyli zawody, w których wzięło udział 7 osób (2 osoby z przyczyn zdrowotnych nie mogły się zaprezentować- natomiast doceniamy ciężką pracę przez cały rok i dziękujemy).
Wszyscy uczestnicy naszych zmagań otrzymali medale i pamiątki 😀 (dzięki pięknym sercom naszych sponsorów)
Dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili nam realizację tej formy nauczania pływania: dyrekcji (za przydział godzin), Asi Winnickiej- Kuzioła (za godziny karciane ;D), Agacie Andrzejczuk (za spikerkę), Marcinowi Rusinkowi (za nagłośnienie), Kasi Bukowskiej (za przeprowadzenie spikera przez tajniki metody Halliwick), Monice Juchniewicz (za dekoracje jak zwykle piękne oraz pomoc w przeprowadzeniu zawodów) oraz Monice Wojciechowskiej (za…oraz za to, że przy mnie zawsze jest cokolwiek bym nie wymyśliła).
Kochani rodzice – DZIĘKUJEMY i do zobaczenia.
Życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celu.

There is no album selected or the gallery was deleted.


Dnia 26.06.2017 Klub Olimpiad Specjalnych działający przy SOSW zorganizował po raz kolejny Pomorski Dzień Treningowy MATP. Swoje umiejętności zaprezentowało 50 zawodników (z naszego ośrodka oraz innych klubów woj.pomorskiego). W sprawnym przeprowadzeniu konkurencji pomagali nam wolontariusze z Klubu Wolontariusza Tęcza Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy oraz uczniowie Liceum im. Wacława Sierpińskiego w Słupsku. Każdy dzielny sportowiec otrzymał złoty medal oraz nagrody rzeczowe. Fundatorami nagród były firmy: BranQ z Redzikowa, Kegar z Kępic. Ciepły posiłek zapewnił p. R. Marglarczyk z firmy Pyszne Jedzonko. Ponadto wsparli nas finansowo: p. J. Olszewski, p. K. Szymaniuk, pp Czerniawscy. Za okazane serce serdecznie dziękujemy!jezyk-bowling19.04.2016 odbył się w Tczewie Pomorski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych. Nasz Ośrodek reprezentowały dwie drużyny Klubu Olimpiad Specjalnych w składzie: Ala Dusza, Marta Broda, Maria Kosińska, Małgosia Kołodziejczak, Joanna Filipczak, Łukasz Królik wraz z trenerkami Katarzyną Głuszek i Katarzyną Bukowską. Obie drużyny wywalczyły brązowe medale. Gratulujemy naszym sportowcom ogromnego sukcesu.

[album=207]


15.06.2015 w Redzikowie odbył się, po raz trzecie, Dzień Treningowy MATP Olimpiad Specjalnych, w którym uczniowie zaprezentowali się w konkurencjach wodnych. W zawodach wystartowało 10 zawodników, którzy w bieżącym roku szkolnym uczestniczyli w terapii Halliwick.

[album=141]

W dniach od 8 do 10 maja 2015 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w X Ogólnopolskim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych, organizowanych w Koninie, Śleszynie oraz Licheniu. Były to bardzo wyjątkowe zawody podczas których Adam Jasiński, Dawid Brachaniec oraz Stefan Zydel demonstrowali swoje umiejętności w konkurencjach ruchowych na hali sportowej oraz na basenie. Zawody te były podsumowaniem systematycznej pracy zawodników z terapeutami, był to pokaz umiejętności oraz ogromny powód do dumy dla wszystkich osób zaangażowanych w proces rehabilitacji naszych uczniów.

W zawodach uczestniczyło 85 zawodników, ich opiekunowie oraz trenerzy, z niemal całego regionu Polski. Nasi uczniowie oraz Jonasz Sierchart , zawodnik z Pelplina, reprezentowali województwo pomorskie. Dla każdego zawodnika uczestniczącego w konkurencjach nagrodą był wymarzony medal. Opiekunem drużyny województwa była Monika Juchniewicz

[album=132]

Dnia 29.01.2015 odbył się w hali im.T. Gwiżdża kolejny Pomorski Dzień Treningowy Olimpiad Specjalnych.Wzięło w nim udział 50 zawodników z naszego ośrodka i innych klubów O.S. woj. pomorskiego. Pomagali nam wolontariusze z Wojewódzkiego Zespołu Szkół Medycznych, Liceum im.W.Sierpińskiego i Zespołu Szkół Mechanicznych w Słupsku. Podczas zawodów wyłoniono zawodników, którzy wezmą udział w Ogólnopolskim Dniu Treningowym O.S. Nasz ośrodek reprezentować będą Adam Jasiński,Stefan Zydel i Dawid Brachaniec. Życzymy powodzenia!

[album=131]

29 maja 2014 w hali Sportowej Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego odbył się Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej (MATP) Olimpiad Specjalnych. W tych wyjątkowych zawodach udział wzięło 21 Specjalnych Sportowców z wieloraką niepełnosprawnością. Dzień Treningowy jest znakomitą okazją podsumowania całorocznej pracy zawodników i ich terapeutów oraz do zaprezentowania światu zdobytych umiejętności.
Zawody wokalnie uświetniła Joanna Płatwa.

[album=3]