Konkurs ekologiczny

W październiku uczennice klasy 5a SP – Wiktoria Hermann i Roksana Mielewczyk wzięły udział w konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej – „Moje miasto czyste powietrze i otoczenie”. Konkurs zorganizowany był przez Urząd Miejski w Słupsku i adresowany do dzieci i młodzieży uczęszczających do klas IV – VI szkół podstawowych oraz do klas I – III gimnazjalnych Miasta Słupska.

Celem konkursu było pobudzenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży dot. Zagrożeń, jakie niesie ze sobą niska emisja oraz propagowanie wiedzy i sposobu dbania o czyste powietrze.

Praca plastyczna zgłoszona do konkursu miała przedstawiać obraz Miasta wolnego od zanieczyszczeń niskoemisyjnych, promować ekologiczne metody ogrzewania, uświadamiać o zagrożeniach jakie niesie ze sobą niska emisja.

Obie dziewczynki wykonały piękne prace. Obraz Roksany Mielewczyk został „Rysunkiem tematycznym” – prezentującym pozostałe malunki uczniów z innych placówek. Uczennica otrzymała wspaniała nagrodę Portret wykonany przez Wiktorię został nagrodzony II miejscem spośród wszystkich szkół biorących udział w konkursie. Gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych owocnych sukcesów w kolejnych konkursach.

Podsumowaniem konkursu jest wystawa nagrodzonych prac, które już można oglądać w holu Urzędu Miejskiego.