Klub Nordic Walking

nordic-walking-1


XV Bieg Olimpijski w Kwakowie

21 maja uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami wzięli udział w XV Biegu Olimpijskim w Kwakowie. Pokonaliśmy trasę o długości 6 kilometrów. Nasza szkolna drużyna zdobyła puchar. Każdy uczestnik biegu otrzymał dyplom oraz nagrodę rzeczową w postaci piłki.
Sporą atrakcją dla nas była możliwość uzyskania autografu, bądź zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z legendami polskiego sportu: Barbarą Madejczyk, Mirosławą Sagun-Lewandowską, Janem Hurukiem, Kazimierzem Adachem oraz paraolimpijczykiem Romualdem Rasiakiem, a także Elżbietą Kwiatkowską oraz Marianem Sypniewskim. Obecny był także Marian Woronin – pierwszy biały człowiek, któremu udało się pokonać dystans stu metrów w czasie krótszym niż dziesięć sekund.
Całą imprezę wzbogacono o dodatkowe atrakcje. Zaraz po zakończeniu samego biegu odbył się specjalny pokaz w wykonaniu reprezentantów Ośrodka Szkolenia Psów „K2” ze Słupska. Na uczestników czekała także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w futbolu amerykańskim dzięki zawodnikom słupskiego klubu „Griffons”.

[album=222]


 Pora na Nordic Walking

Z nadejściem wiosny 2016 r. rozpoczęliśmy sezon Nordic Walking.

Wszystkich zachęcamy do zrobienia pierwszego kroku w tej dyscyplinie, ponieważ:

 • jest łatwy i szybki do nauczenia i bazuje na naturalnym sposobie poruszania się człowieka,
 • jest dobry dla każdej grupy wiekowej,
 • bezpieczny, niezwykle prosty w opanowaniu,
 • stanowi świetną zabawę i jest bardzo towarzyski,
 • relaksuje, poprawia nastrój,
 • można go uprawiać przez cały rok i na każdym terenie.

Uczniowie chętnie uczestniczą w takich zajęciach. Proponowany ruch profilaktyczno-sportowy należy do grupy sportów „out-door”, co oznacza, że zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu.

[album=221]


Nordic Walking – spacer z kijkami po zdrowie

Wbrew powszechnym opiniom, aby poprawić kondycję fizyczną i dotlenić organizm, wcale nie trzeba poddawać się morderczym treningom. Wystarczy zwiększyć dawkę ruchu. Jak to zrobić? Najpierw trzeba przełamać lenistwo i wyjść na świeże powietrze. Z czasem aktywny wypoczynek stanie się nawykiem.

Polecamy osobom, które:
• pragną poprawić swoją sylwetkę oraz pozbyć się nadwagi – nordic walking redukuje zbędne kilogramy i tkankę tłuszczową;
• mają problemy zdrowotne – jest pomocny w łagodzeniu m.in. dolegliwości stawowych;
Jak zacząć?

nordic-walking-1I ruszamy!

Wystarczą dobre chęci, wygodne obuwie dostosowane do warunków atmosferycznych i pory roku, ubranie sportowe – wygodne do marszu oraz para kijów do Nordic Walking.
W roku szkolnym 2014/2015 zorganizowano:
– Warsztaty Żywieniowe, które zbiegły się z Międzynarodowym Dniem Walki z Otyłością. Celem tego przedsięwzięcia była zmiana nawyków żywieniowych nie tylko dzieci, ale także rodziców oraz zachęcanie do aktywnego trybu spędzania wolnego czasu. Uczniowie rysowali plakaty, rozwiązywali quizy, analizowali dekalog zdrowych nawyków żywieniowych, rozegrali mecz w boccię oraz odbyli wędrówkę z kijami Nordic Walking do Lasku Północnego. Ponadto porozmawiano z rodzicami na temat najczęstszych błędów żywieniowych, które prowadzą do otyłości.

[album=145]


NORDIC WALKING DLA KAŻDEGO

Kalendarzowa WIOSNA już rozpoczęta – więc postanowiliśmy doszlifować technikę Nordic Walking. Na pierwszy rzut oka, wydawać się może, że nie ma nic prostszego. Wystarczy mieć dwa kije. Nic bardziej mylnego. Wzięliśmy się do ciężkiej pracy. Przede wszystkim rozgrzewka na wesoło! No i ruszamy w kierunku Lasku Północnego.

Korzyści płynące z nordic walking to ogólna poprawa stanu zdrowia, krążenia, a także dotlenienie całego organizmu. Zmniejsza napięcie w kolanach, biodrach i kostkach. Ponadto podczas marszu nordic walking spalamy więcej kalorii niż podczas zwykłego marszu.

Wniosek: nigdy nie jest za późno, żeby zacząć treningi z kijkami Nordic Walking!

[album=67]


MITYNG „Wszyscy jesteśmy tacy sami”

Dnia 16 maja 2014 roku uczestniczyliśmy w Mityngu zorganizowanym z okazji Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej w Wojewódzkim Zespole Szkół Policealnych MEDYK w Słupsku przy ul. Bałtyckiej 29. Braliśmy udział w zawodach sportowych. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz zdobyliśmy puchar. Na końcu czekała na nas miła niespodzianka w postaci zabawy tanecznej.
Szkołę reprezentowali uczniowie:
Linstedt Joanna, Michlewicz Justyna, Ner Natalia, Stasiołek Sandra, Kiempa Daniel, Omelańska Karolina, Przewodowska Anna, Wiśniewska Karolina.

[album=65]


WARSZTATY TAŃCA

6 i 7 czerwca 2014 r. Natalia Ner oraz Joasia Linstedt zostały nagrodzone za aktywny udział w zawodach sportowych warsztatami tanecznymi. Było to bardzo inspirujące spotkanie. Bawiliśmy się świetnie. Mamy nadzieję na kolejne warsztaty 🙂

[album=66]


Dnia 14 września odbyła się inauguracja sezonu Nordic Walking 2013/2014

Głównym celem spotkania była aktywacja naszej grupy po wakacjach , a także zapoznanie się z jedną z nowych tras w tym sezonie. Po skończonej wędrówce wszyscy wzięli udział w pikniku organizowanym przez Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny im. T. Gwiżdża, gdzie czekały na nas dodatkowe atrakcje


„XII Bieg Olimpijski” w Kwakowie

 25 maja 2013r. Klub Nordic Walking uczestniczył w „XII Biegu Olimpijskim”. Do pokonania zawodnicy mieli dystans o długości 5,6 km. Wszyscy pokonali od początku do końca samodzielnie. Najlepiej spisał się Daniel Lewiński.

Dodatkowo uczestniczyliśmy w festynie sportowo- rekreacyjnym z tej okazji zakończonym loterią, w której do jednej z naszych zawodniczek, Angeliki Labudy, uśmiechnęło się szczęście i wygrała rower!

[nggallery id=59]


HISTORIA NORDIC WALKING

 • Wymyślony przez fińskich lekarzy i sportowców.
 • Połączenie biegu na nartach z szybkim chodem przy użyciu specjalnych kijków.
 • W czasie treningu pracuje 90 procent mięśni naszego ciała.
 • Redukuje zbędne kilogramy i nie obciąża stawów.

ZALETY ZDROWOTNE I KORZYŚCI

 • Nordic Walking jest łatwy i szybki do nauczenia.
 • Możemy go uprawiać zawsze i wszędzie bez względu na porę roku.
 • Przydatny dla każdej grupy wiekowej.
 • Dla osób o niskiej kondycji fizycznej a także dla fascynatów sportu.
 • Jest przydatny do rehabilitacji.
 • Podczas marszu z kijkami odciążamy stawy.
 • Nordic Walking poprawia kondycję i wzmacnia wszystkie mięśnie.
 • Jest idealnym treningiem dla redukcji masy ciała.
 • Obniża hormony stresu i wzmacnia system immunologiczny.

TECHNIKA I TRENING Nordic Walking

Nordic Walking to intensywny marsz połączony z pracą górnych partii ciała dzięki zastosowaniu kijków.

Trening zawsze rozpoczynamy rozgrzewką, podczas treningu wykonujemy ćwiczenia wzmacniające i zajęcia kończymy ćwiczeniami rozciągającymi.

DLA KOGO Nordic Walking JEST IDEALNYM TRENINGIEM?

 • Dla osób z nadwagą.
 • Dla osób z problemami zdrowotnymi.
 • Dla dzieci i młodzieży.
 • Dla sportowców.
 • Dla wszystkich lubiących ruch na świeżym powietrzu.