Internat

Dnia 21.12.2017r. w Internacie SOSW odbyło się spotkanie Wigilijne. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, a wśród nich Pani Dyrektor Magdalena Skóra, Pani Dyrektor Małgorzata Czerwińska, psycholodzy ośrodka oraz nauczyciele i wychowawcy . Nie zabrakło również gospodarzy –wychowanków i pracowników internatu. Na spotkanie Wigilijne przybył jak co roku Św. Mikołaj z workiem prezentów. Foto-relacja poniżej…


Kolejna edycja “Święta Rodziny” w SOSW odbyła się na terenie Internatu przy ul. Sobieskiego 13  pod hasłem “Morska Przygoda” W morską przygodę wyruszyły dzieci wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami.. To był czas pełen wrażeń, zabaw, radości i uśmiechu…

Aktorzy grupy teatralnej “Luźny skład” w spektaklu “Morze, morze” przekazali widzom swoją wizualizację morza. Były zabawy, konkurencje sportowe, szanty śpiewane przez naszych uczniów. Można było kupić ręcznie robione pamiątki znad morza oraz odpocząć w klimatycznym kąciku plażowym. Był, grill, chleb ze smalcem i ogórkiem i pyszne ciasta.

Do wspólnej zabawy włączyli się również uczniowie kl. II SP nr 2 oraz “zerówka” z SP nr 6.

Wszystkim, którzy włożyli wkład w przygotowanie tej radosnej i niepowtarzalnej atmosfery składamy podziękowania i gratulacje!

Do zobaczenia za rok!


WYCIECZKA DO GDAŃSKA I SOPOTU

W dniu 18.0517r. odbyliśmy kolejną interesującą podróż do Ośrodka Kultury Morskiej w Gdańsku. Poznaliśmy wystawę “Łodzie ludów świata” oraz “Ludzie, statki, porty”. Mieliśmy niesamowitą zabawę podczas symulowania załadunku w porcie morskim. Popłynęliśmy na drugą stronę Motławy, a podczas spaceru po starówce gdańskiej natknęliśmy się na kręcenie teledysku z aktorami z Bollywood. Z powodu upalnej pogody zmieniliśmy plany i zamiast udać się do Gdyni wybraliśmy Sopot. Zjedliśmy posiłek, a potem poszliśmy odpocząć i ochłodzić się na plaży. Potem spacer po słynnym “Monciaku”,  lody dla ochłody i powrót do domu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu. Opiekunowie : Mariola Czerwińska, Maciej Kądziela.


ZABAWA WALENTYNKOWA

Dzień Św. Walentego to dzień dobry dla każdego! W tym dniu wszyscy to wyznają, że chcą kochać i kochają!

Z tej okazji w Internacie odbyła się dyskoteka w rytm muzyki prezentowanej przez A. Gajewskiego, O. Koseckiego i J. Grzebińskiego. Była super zabawa, konkursy i nagrody. W dzień Św. Walentego bawiliśmy się na całego!


WIGILIA W INTERNACIE

Kontynuując wieloletnią tradycję – 15 grudnia 2016r. w Internacie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku odbyła się uroczysta Wigilia.

Wychowawcy, wychowankowie oraz pracownicy obsługi pięknie udekorowali salę, a nasza kuchnia przygotowała wspaniałe potrawy. Na Wigilię przybyła Dyrekcja SOSW i wychowawcy klas.

Wśród kolęd i w świątecznej atmosferze złożyliśmy sobie najlepsze życzenia dzieląc się opłatkiem. Najwięcej radości sprawił naszym wychowankom Święty Mikołaj ze swymi prezentami. Było niezwykle sympatycznie, serdecznie i miło. Nie możemy doczekać się następnych Świąt…


WYCIECZKA DO GDYNI

18 października wychowankowie Internatu SOSW, pod opieką p. Marioli Czerwińskiej i Katarzyny Gazickiej zwiedzili w Gdyni interaktywną wystawę, której główną ideą jest nauczanie poprzez zabawę i twórcze eksperymentowanie. Naukowe ciekawostki odkrywali na 4 tematycznych wystawach:

  • Hydroświat
  • Drzewo Życia
  • Niewidoczne Siły
  • Akcja Człowieka

Zabawa była rewelacyjna! Po niej udali się do Pizza Hut i każdy mógł zaspokoić apetyt wybraną przez siebie pizzą. Było super, smacznie i wesoło! Dziękujemy sponsorom za tak cudownie spędzony dzień!!!