GRZYBY , MCHY I POROSTY…

27.09.2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Parku Krajobrazowego Dolina Słupi .Tym razem zwiedzaliśmy tereny Nadleśnictwa Leśny Dwór . Zadaniem naszej eskapady było „Powitanie jesieni”.Jesiennych barw jeszcze nie dostrzegliśmy , ale zobaczyliśmy wiele innych ciekawych rzeczy. Za pomocą lupy przyglądaliśmy się życiu owadów i innych żywych organizmów .Podziwialiśmy mchy i porosty pokrywające korę drzew. Dowiedzieliśmy się , że porosty pokrywają korę drzew jedynie na tych obszarach gdzie występuje bardzo czyste powietrze.

Po drodze zbieraliśmy grzyby , nie było ich dużo , ale trafił się nam prawdziwy okaz , słynna kozia broda . Do 2014 r. był to grzyb chroniony , ale obecnie już nie jest. W dalszej wędrówce kolejne spotkanie z naszą przyjaciółką „ Księżną Anną „ , sosną pospolitą liczącą ok. 350 lat.

Pogoda była piękna, humory dopisywały. Na zakończenie ognisko i pieczenie kiełbasek , które zjedliśmy z apetytem.

Przewodnikami na naszej wycieczce były : p. Anna Kopka z Nadleśnictwa Leśny Dwór oraz p. Mariola Kasprzyk z Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. , która zaprosiła nas również na Wystawę Grzybów do jego siedziby.