GRZYBY , MCHY I POROSTY…

27.09.2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Parku Krajobrazowego Dolina Słupi .Tym razem zwiedzaliśmy tereny Nadleśnictwa Leśny Dwór. Zadaniem naszej eskapady było „Powitanie jesieni”.Jesiennych barw jeszcze nie dostrzegliśmy, ale zobaczyliśmy wiele innych ciekawych rzeczy. Za pomocą lupy przyglądaliśmy się życiu owadów i innych żywych organizmów. Podziwialiśmy mchy i porosty pokrywające korę drzew. Dowiedzieliśmy się, że porosty pokrywają korę drzew jedynie na tych obszarach gdzie występuje bardzo czyste powietrze.

Po drodze zbieraliśmy grzyby , nie było ich dużo , ale trafił się nam prawdziwy okaz , słynna kozia broda. Do 2014 r. był to grzyb chroniony, ale obecnie już nie jest. W dalszej wędrówce kolejne spotkanie z naszą przyjaciółką „ Księżną Anną „ ,sosną pospolitą liczącą ok. 350 lat.

Pogoda była piękna, humory dopisywały. Na zakończenie ognisko i pieczenie kiełbasek, które zjedliśmy z apetytem.

Przewodnikami na naszej wycieczce były : p. Anna Kopka z Nadleśnictwa Leśny Dwór oraz p.Mariola Kasprzyk z Parku Krajobrazowego Dolina Słupi, która zaprosiła nas również na Wystawę Grzybów do jego siedziby.

20180927 105219
Aperture: 1.9Camera: SM-A520FIso: 40Orientation: 1
« 1 z 28 »