27 Międzynarodowe Targi Turystyczne

W dniu 22 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły w liczbie 20 uczniów pojechała do Warszawy na 27 Międzynarodowe Targi Turystyczne które odbywały się w Pałacu Kultury i Nauki.  
W Targach brało udział kilkudziesięciu wystawców różnych biur turystycznych z kraju i za granicy. Uczniowie poznali jak trzeba się przygotować do wędrówki jednodniowej, a jak do wielodniowej. Poznali wskazówki jak bezpiecznie  uprawiać turystykę, udzielać pierwszą pomoc, a nawet jak prawidłowo się odżywiać.Uczestnictwo w Targach Turystycznych miało na celu zachęcenie uczniów do poznawania kraju- jego poszczególnych regionów, województw, poznania zabytków, pomników przyrody, czy miejsc znanych z historii, obiektów o szczególnych wartościach krajoznawczych.Wszyscy uczestnicy wycieczki mogli zgromadzić sobie różne foldery, mapy, przewodniki i inne materiały promocyjne prezentujące walory turystyczne poszczególnych Regionów Polski i Europy. Mieli także możliwość degustacji tradycyjnych  potraw i napojów charakterystycznych dla danego regionu.
Po obiedzie w restauracji McDonalds na Dworcu Centralnym w Warszawie i zwiedzeniu Złotych Tarasów odjechaliśmy do Słupska
Organizatorzy i opiekunowie:
Wiesław Romański, Dariusz Gaweł, Anna Zbrojewska, Jolanta Selke i Mariola Chołój